Astrológia jedinečného priateľstva: článok napísaný k 40. narodeninám mojej najlepšej kamarátky

Toto som ja a Sarah. Spoznali sme sa, keď sme mali štyri roky, a tento rok budeme mať obe štyridsať. Sarah má dnes 40. narodeniny. Máme priateľstvo, ktoré presahuje to, čo by väčšina ľudí označila za typickú dynamiku „najlepších kamarátok od školy“. Sú v ňom aspekty telepatie, cítime pocity toho druhého, prežívame rovnaké veci v rovnakom čase – napriek tomu, že žijeme úplne odlišné životy a sme od seba vzdialené 2000 km. Je tu intuitívne spojenie, ktoré sa zdá byť silnejšie s každým ďalším rokom. Denne sa rozprávame (alebo si nechávame hlasové správy) a každý z nás vie, že bez ohľadu na okolnosti je ten druhý pravdepodobne jedinou osobou, ktorú poznáme a ktorá naozaj, PRAVDIVO pochopí, čo cítime; stotožní sa s tým, potvrdí to, jemne poukáže na všetky spôsoby, ktorými ten druhý možno reaguje prehnane kvôli známemu spúšťaču, a aj tak ponúkne podporu a lásku. V tomto článku budem trochu hovoriť o našej synastrii a o tom, prečo máme také zvláštne priateľstvo.

Synastria je odvetvie astrológie, ktoré sa primárne používa na skúmanie kompatibility vzťahov tak, že sa prekrývajú dva horoskopy a zisťuje sa, ako sú zoradené – ktoré planéty sa nachádzajú v podobných (alebo radikálne protikladných) znameniach a domoch a aké energie (harmonické alebo konfliktné) si navzájom vyjadrujú planetárne pozície oboch osôb. Ak niekomu čítam synastriu, vždy ide o romantický vzťah. Ale synastriu môžem použiť pre akýkoľvek vzťah s akoukoľvek osobou a zistiť, akým spôsobom alebo akým spôsobom duše a psychiky reagujú a vzájomne sa ovplyvňujú. Samozrejme, robila som synastrické analýzy so všetkými druhmi ľudí: s priateľmi, rodinnými príslušníkmi (VELMI zaujímavé, pretože vidíte svoje karmické väzby a uvedomíte si, že vaša rodina bola pravdepodobne predtým vašou rodinou a sú určité veci, ktoré musíte všetci spoločne vyriešiť atď.), kolegami, zaľúbencami atď., ako aj s romantickými partnermi; a jeden synastrický graf, ktorý ma úplne ohúril, bol môj a Sárin (v prílohe).

Najvýraznejšia vec je tu naše umiestnenie Mesiaca. Vo zverokruhu je 360 stupňov. Mesiac mení znamenie každé 2,5 dňa (takže sa posúva približne o 30 stupňov každých 2,5 dňa) a je najrýchlejšie sa pohybujúcou „planétou“ (v astrológii ho nazývame planétou – spolu so Slnkom – alebo ich nazývame „svietiacimi“). Ja a Sarah sme sa narodili s odstupom 6 mesiacov (a počas tohto obdobia Mesiac zmenil znamenia zverokruhu približne 75-krát), ale máme Mesiac nielen v rovnakom znamení, ale aj na rovnakom stupni. Tri stupne Barana – obaja. Existuje 12 znamení zverokruhu, z ktorých Baran je jedným. Existuje tridsať stupňov Barana, z ktorých 3 stupne sú jedným. Nie som dobrý v matematike, ale to, že dvaja najlepší priatelia majú presne rovnaké znamenie mesiaca a stupeň, je dosť ohromujúce. A prečo je to dôležité? Kvôli tomu, čo Mesiac symbolizuje.

Mesiac je naše emocionálne ja. Vnútorné dieťa. To, ktoré dokáže byť hravé, veselé, hlúpe a večne optimistické. Je to miesto, z ktorého milujeme. Ale je to aj miesto, kde nosíme svoje traumy, svoje strachy, svoj tieň. Mesačné znamenia sú VELMI dôležité vo vzťahoch akéhokoľvek druhu. Ak je váš Mesiac kompatibilný s Mesiacom niekoho iného (komplementárne znamenia, prvky alebo aspekty), potom je veľká šanca, že vzťah bude fungovať – aj keď zvyšok synastrického diagramu vyzerá hrozne. Prečo? Pretože ak sa v prítomnosti druhého necítime citovo bezpečne a opečovávaní, nikdy sa vo vzťahu nebudeme cítiť úplne bezpečne a nikdy pri partnerovi naplno nevyjadríme svoje pravé ja.

Často nás priťahujú ľudia s úplne odlišnými a celkom nekompatibilnými mesačnými znameniami. Môžu sa nám zdať vzdialení a citovo nedostupní. Akoby pre nás citovo hovorili akosi iným jazykom a pri snahe podporiť spojenie a porozumenie na hlbokej úrovni narážame na mnohé bloky a bolestivé nedorozumenia. Zvyčajne je to spôsobené rozdielmi v lunárnom znamení a živle. Ako Mesiac v Baranovi si najlepšie rozumiem s inými ohnivými alebo vzdušnými Mesiacmi. Bol som ženatý s kolegyňou v znamení Barana. A na základe mojich bohatých skúseností so vzťahmi (všetky som, samozrejme, dôkladne analyzovala z astrologického hľadiska 😂🤷‍♀️) mám už niekoľko rokov pravidlo, že budem chodiť len s ohnivými alebo vzdušnými Mesiacmi – pretože sú so mnou kompatibilní a ja už nebudem strácať čas/ubližovať si snahou, aby to fungovalo s ľuďmi, ktorí sú emocionálne na inej planéte ako ja.

Vzdušné a ohnivé mesiace sú kompatibilné, pretože obaja oceňujú spontánnosť, intelektuálne súperenie a škádlenie, veľa podpichovania, mentalitu „jazda alebo smrť“, hlasný smiech a neúctivý alebo čierny humor, vzájomné provokovanie pre zábavu, spoločné učenie sa novým veciam a riskovanie, otrasy a porušovanie rutiny, neuveriteľnú nezávislosť, aj keď sú spolu, otvorene prijímajú spôsoby, ktorými sa často odlišujú od „väčšinovej spoločnosti“, užívajú si, že sú rebelmi atď. Vzdušné a ohnivé mesiace si môžu navzájom povedať, aby sa vykašľali, a neurazia sa. Existuje skvelý meme o dvojici s ohnivou energiou / energiou Barana – na hornom obrázku sedia obaja v prednej časti auta a vodič hovorí spolujazdcovi „stfu“ (shut the f**k up – je anglicky) a spolujazdec odpovedá „nie, ty stfu“ a na obrázku nižšie je o pár okamihov neskôr zaparené okno v zadnej časti auta. Pre týchto ľudí môžu byť urážky a súperenie predohrou alebo spôsobom prejavu náklonnosti a je nepravdepodobné, že by si veci brali osobne, nad vecami sa rozčuľovali alebo plakali (pokiaľ to nie je z čírej frustrácie). Takéto vzťahy prinášajú radosť a potvrdenie obom stranám.

Na druhej strane vodné a zemské mesiace bývajú trochu citlivejšie a potrebujú brať veci stabilnejšie a pomalšie. Nie sú až takí nadšenci spontánnosti a náhlych zmien. Môžu byť buď neuveriteľne citliví a niekedy si veci berú naozaj osobne (najmä Mesiac v Rybách a Raka – voda), alebo môžu pôsobiť chladne a citovo rezervovane a trvá im dlho, kým si začnú dôverovať, uvoľnia sa a otvoria sa (napr. Mesiac v Panne a Kozorožcovi – zem). Môžu byť pasívne agresívni (zatiaľ čo ohnivé a vzdušné mesiace sú často jednoducho agresívne). Ak sú tieto typy s niekým takým, ako sú oni, pravdepodobne je im vrodené pochopenie, že je potrebná trpezlivosť a citové puto treba budovať pomaly a opatrne. Vrstvy sa postupne odlupujú, keď sa pevne vybuduje spojenie a hlboké emócie možno zdieľať v bezpečnom a predvídateľnom prostredí. Samozrejme, existujú aj výnimky. Mesiace v znamení Býka môžu byť dosť náchylné na spontánnu príťažlivosť a vyhľadávanie rozkoše a niektoré vodné mesiace sa bezhlavo vrhnú do hlbokej citovej intimity s ľuďmi, ktorých sotva poznajú, ale to odbočujem…

Pointa je v tom, že všetci sa cítime citovo najspokojnejší s ľuďmi, ktorých znamenie a umiestnenie Mesiaca je komplementárne k nášmu, a môže sa zdať, že tlačíme balvan do kopca, keď sa ľudia s diametrálne odlišnými znameniami Mesiaca neustále snažia pochopiť jeden druhého a znova a znova zlyhávajú. Vzájomne si ubližujú, znova a znova. Ja a moja drsná Luna v Baranovi sme mali trojročný vzťah s hlboko citlivým a idealistickým mužom s Mesiacom v Rybách. Keď som sa od neho cítila naozaj vyprovokovaná, bola som malicherná a povedala som: „Choď do p*če,“ a nemyslela som na nič. Hlboko by sa ho dotklo, keby som sa mu takto prihovorila, a držal by si túto bolesť celé mesiace (a roky) a myslel by si, že ho musím na nejakej úrovni naozaj nenávidieť, keď som schopná s ním takto hovoriť. Moja matka v Panne je rovnaká. Berie si veľmi osobne, keď stratím nervy a nadávam. Ale pre mňa, ohnivú Lunu, aká som, to nič neznamená; je to len vypúšťanie pary. A väčšina ostatných ohnivých a vzdušných lún by to inštinktívne pochopila a jednoducho by povedala: „Nie, TY choď do p*če!“ Alebo by s vami začala zápasiť a potom by sa na tom smiala. Ak ste videli Trailer Park Boys, vzťah, ktorý má Ricky so Susan v poslednej sérii, je toho najlepším príkladom. Ricky je stopercentný archetyp Barana, skrz na skrz (zatiaľ čo Julian má viac zemskej a vzdušnej energie – uzemnený, mysliaci dopredu a racionálny). Ricky a Susan sa pri prvom stretnutí pohádajú, kričia na seba, nadávajú si a sú veľmi vulgárni, a potom spolu skončia v posteli. Podľa mňa sú to dvaja Barani. Často som voči ľuďom, ktorých mám rada, veľmi vyzývavá a v konečnom dôsledku je to len skúška – aby som zistila, kto sa mi postaví a vráti mi to – 110 %. Je to forma predohry.

Ja a Sarah sme nikdy nemali sexuálny vzťah – len to chcem objasniť 😉 Ale takýto druh škádlenia, vyvádzania, vzájomného provokovania, robenia bláznivých vecí spolu, spontánnosti a vyhadzovania opatrnosti do vetra – ale aj vyjadrovania hlbokej a úprimnej lásky jeden k druhému bez zábran – je absolútne to, čím bolo naše priateľstvo. Dva ohnivé mesiace si s radosťou povedia kedykoľvek počas dňa alebo noci, ako veľmi sa majú radi. Ale možno to bude znieť nejako takto: “Čo ti j**e strašne ťa ľúbim” 😂 (Dva vodné mesiace tiež vyjadria, ako veľmi sa majú radi, ale pravdepodobne to budú hovoriť oveľa poetickejšie. Zemské a vzdušné mesiace s tým môžu mať trochu problém a často potrebujú partnera s ohnivou alebo vodnou lunou, aby z nich vylúdil to krkolomné ľúbostné-duchovné).

Chystám sa povedať viac o svojom priateľstve so Sarah, ale najprv chcem spomenúť len to, že sa mi zviditeľnilo, keď majú dvaja priatelia takéto spojenie (zhodné mesačné znamenia). Je to druh vibrácie, ktorý sa nevidí tak často, ale keď ste v prítomnosti dvoch ľudí, ktorí sú na seba úplne citovo naladení, je to podľa mňa okamžite viditeľné. Minulé leto som sa na splave stretol s Robom Horváthom a Milanom Paulom. Takmer okamžite mi napadlo, že títo dvaja majú rovnaké puto ako ja a Sarah. Uhádol som, že obaja sú ohnivými Mesiacmi – a uhádol som aj to, že znamenie nie je Baran, ale Strelec. V krčme som sa s nimi rozprávala o astrológii a oni mi začali rozprávať o hĺbke a dlhovekosti ich priateľstva. Povedali mi svoje údaje o narodení, ja som si na internete pozrel ich karty a, čo myslíte? Dva mesiace v znamení Strelca. To bol pre mňa jeden z tých momentov, keď som si povedala: „Sakra, ja som v astrológii fakt *dobrá*“ a „Wow, vesmír dáva taký zmysel.” 😃

Konjunkcia Mesiaca s Mesiacom alebo Mesiacov v rovnakom znamení je spojenie spriaznených duší. Je to viac než len priateľstvo. Súvisí s úrovňou citového porozumenia, ktoré je také hlboké, že vás druhá osoba môže viesť k sebaláske prostredníctvom bezpodmienečnej lásky, ktorú vám prejavuje. Keď nedokážeme prijať, milovať alebo potvrdiť samých seba, náš priateľ v znamení Mesiaca to urobí za nás. (To ma teraz rozplače.) Mať takého blízkeho priateľa je naozaj požehnanie. Druhého človeka milujete za to, kým je; ale v mnohých ohľadoch je aj zrkadlom toho, kým ste VY, takže milujete aj seba. Preto je to také zatracene ZDRAVÉ. Vďaka nim sa cítite tak dobre, pretože ich prítomnosť a energia poskytujú prostredie, v ktorom sa vaše vnútorné dieťa cíti dostatočne bezpečne na to, aby sa objavilo. Preto sa s nimi môžete tak dobre baviť a zdieľať sa s nimi tak, ako by ste to možno ťažko robili s inými – dokonca aj s tými, ku ktorým máte technicky „bližšie“, ako je partner alebo členovia rodiny. Priateľ v znamení Mesiaca je v podstate „súrodenec duše“, kozmický a karmický člen rodiny, ktorého ste pravdepodobne poznali už v predchádzajúcich životoch. To môže byť dôvod, prečo vám pripadajú takí známi.

Keď toto čítate, možno myslíte na niekoho vo svojom živote; na niekoho, s kým sa cítite nevysvetliteľne doma – akoby ste ho poznali už niekoľko životov – a s kým sa vaše vnútorné dieťa môže prísť hrať. Je veľmi pravdepodobné, že ten, na koho myslíte, má buď rovnaké mesačné znamenie ako vy, alebo je jeho Mesiac v rovnakom živle (takže ste obaja ohnivými Mesiacmi, alebo ste obaja zemskými Mesiacmi, obaja vodnými alebo obaja vzdušnými atď.) Existuje niekoľko ďalších synastrických spojení, ktoré tiež môžu vytvárať podobný pocit. Moja obľúbená osoba tu na Slovensku má svoju Lunu v konjunkcii s mojím ascendentom a svoje Slnko v konjunkcii s mojou Venušou a mojím Marsom. Nie je to síce na úrovni citového porozumenia a potvrdenia ako konjunkcia Mesiaca s Mesiacom, ale prináša hlboký pocit dôvery, známosti, pochopenia a toho, že vás vidia a oceňujú takého, aký naozaj ste.

Skutočnosť, že ja a Sarah máme nielen mesiace v rovnakom znamení, ale aj v presne rovnakom uhle, vnáša do hry karmu a prepojenia z minulých životov. Verím (a verí tomu aj väčšina astrológov, keď sa pozerajú na takéto spojenia), že naše duše uzavreli v minulom živote buď vyslovenú, alebo nevyslovenú dohodu, že sa opäť stretnú. Takéto karmické spojenia sa môžu prejaviť buď veľmi pozitívne, alebo veľmi negatívne. Niekedy vidíme karmické spojenia v synastrických kartách medzi ľuďmi, ktorí sú zapletení do veľmi nepríjemného a zneužívajúceho vzťahu. A predsa sa vďaka tomuto vzťahu obaja nejakým spôsobom dostanú na cestu, ktorá ich nakoniec privedie k toľko potrebnému vývoju a transformácii. Často prichádzajú karmické vzťahy, aby rozlúskli náš zmysel pre seba a priniesli obrovskú metamorfózu, a takéto veci sa málokedy dejú pohodlne. U niektorých ľudí to môže byť dosť traumatizujúce.

Ja a Sarah sme mali silné puto ako deti a tínedžeri, ale potom sme sa v dvadsiatke od seba vzdialili. Napriek našej vnútornej podobnosti sme sa vydali neuveriteľne odlišnými cestami, ktoré nám občas sťažovali vcítiť sa do životnej situácie toho druhého. Keď mala Sarah prvé dieťa, ja som študovala na bakalárskom stupni. Keď sa Sarah prvýkrát vydala, žila som sama so svojimi psami na Škótskej vysočine. Keď sa Sarah rozvádzala, ja som sa sťahovala k svojmu budúcemu manželovi a otehotnela som. Keď som bola mamou malých detí, Sarah bola mamou tínedžera. Keď som mala druhé dieťa, Sarah si kúpila svoj prvý dom ako samostatná žena, bez partnera. Keď som sa rozviedla, Sarah sa znovu vydala. Teraz Sarah vychováva malé deti ako mama na plný úväzok a ja pracujem v troch zamestnaniach a rozbieham vlastné podnikanie (takže obe sme naplnené, ale unavené a zaneprázdnené – každý iným spôsobom). Myslím, že tieto kontrasty nám v minulosti niekedy sťažovali hlboké spojenie. Ale už na nich nezáleží.

Je zrejmé, že obaja prechádzame dôležitými životnými skúsenosťami v rovnakom čase – ale rôznymi spôsobmi. A to preto, že hlavné planéty tranzitujú (prechádzajú okolo) našej natálnej Luny v rovnakom čase. Napríklad, keď má žena tranzitujúci Jupiter v konjunkcii so svojou Lunou, je to obdobie výrazne zvýšenej plodnosti a v týchto časoch je veľká šanca na počatie alebo pôrod. Svoj prvý dom som si kúpila a svoje prvé dieťa som počala počas tranzitu Jupiter – Luna, a Sarah mala súčasne presne ten istý tranzit, ale inú skúsenosť. Opustila svojho „dokonalého manžela“ (niekoho pekného a milého, ktorého jej rodina a priatelia naozaj schvaľovali – vrátane mňa -, pretože ju vzťah jednoducho nenapĺňal, a rozviedla sa – urobila to, čo musela, aby bola verná sama sebe – počúvala svoj vnútorný hlas – tiež veľmi pozitívna a dôležitá skúsenosť). To už je dvanásť alebo trinásť rokov. Jupiterova dráha trvá 12 rokov a počas uplynulého roka sa opäť vrátil, aby prešiel cez naše mesiace (Jupiter je momentálne v Baranovi). Tentoraz Sarah porodila svoje tretie dieťa a začala dosť hlboko skúmať svoj tieň a oblasti, ktoré potrebuje liečiť, a ja som sa musela konfrontovať so svojím tieňom v podobe dosť intenzívnych pocitov zádumčivosti, smútku a strachu (že budem navždy sama a že možno už nikdy nebudem tehotná – čo je pre mňa smutná myšlienka, pretože nemám pocit, že by som v tomto smere ešte „skončila“) – ALE dokončila som doktorát. a „porodila“ koncept tohto podniku – ktorý cítim ako „svoje dieťa“ a niečo, čo už dlho „gestikuluje“ niekde vzadu v mojej mysli. Podobné skúsenosti; rôzne prejavy.

Dôležité je, že naše zážitky tu navzájom RESONUJÚ. Od veľkých vecí (duchovné prebudenie, liečenie tieňového ja, vynorenie sa traumy z minulosti atď.) až po maličkosti (takmer identické príhody v podobnom čase, keď sme sa dostali do konfliktu s inými vodičmi, ktorí nedokážu rešpektovať základné pravidlá o tom, kto má prednosť na parkovisku/križovatke atď. – niekto iný by mi mohol dať pocítiť, že som zlá osoba, lebo kričím: „Pípneš na mňa, ty K**OT???!!!“ [to bolo minulý týždeň v McDonald’s drive-thru] ale nie Sarah 😃).

Sarah dostala svoje prvé auto v 17 rokoch. Pracovala a zarobila naň peniaze: Opel Nova. A za volantom vedela byť teror; zatiaľ čo ja som roky jazdila na bicykli v Glasgowe a auto som si zaobstarala až po dvadsiatke (Ford Escort, podobne ikonický ako Opel Nova, povedala by som) – dieťa som mala v 29 rokoch a potom som vo všeobecnosti jazdila opatrne a úsporne. V súčasnosti Sarah vozí svoje malé deti taxíkom v SUV a musí sa trochu krotiť; zatiaľ čo ja som prišla žiť na Slovensko, kde, mám pocit, je to tu na cestách tak trochu „do or die“, takže som sa stala pomerne rýchlou a VELMI asertívnou (nechcem povedať agresívnou, ale…) vodičkou, aby som sa necítila šikanovaná ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Obaja máme podobný štýl jazdy, spúšťajú nás presne tie isté kecy iných vodičov, ODMIETAME ustúpiť komukoľvek za volantom (Sarah raz vystúpila z auta a v rukách mala zámok na volant, pretože si myslela, že ho bude musieť použiť na boj s iným vodičom; ja mám v aute niekoľko, ehm, „zbraní“) a obaja považujeme šoférovanie za neuveriteľne dôležitú a terapeutickú činnosť a POTREBUJEME nezávislosť, slobodu a radosť, ktorú nám poskytuje vlastné vozidlo – a možnosť pustiť si obľúbenú hudbu počas rýchlej jazdy. Ani jeden z nás nedokáže tolerovať nízky výkon alebo všeobecne slabý stroj a ani jeden z nás by nedokázala tolerovať organizovanie našich túžob po spontánnych výletoch podľa cestovných poriadkov verejnej dopravy. To všetko je záležitosť mesiaca v Baranovi 🙂

Ako sme so Sarah dospievali, naše puto sa stalo menej o ventilácii a potvrdzovaní pocitov toho druhého a viac o osobnom raste. V posledných dvoch až troch rokoch pravidelnosť, s akou sa rozprávame, znamená, že sme obaja naozaj dobre informovaní o emocionálnom stave, skúsenostiach a vývoji toho druhého…. takmer akoby sme boli jeden pre druhého terapeutmi. A keď je jeden z nás v nešťastí, v strese, úzkosti atď., ten druhý nás dokáže uzemniť a pripomenúť nám to: „Cítiš sa tak kvôli tejto veci, tejto citlivosti, tejto minulej skúsenosti, ktorá sa ti podvedome pripomína“ atď. A zvýšené povedomie o slabostiach, spúšťačoch a tieňoch toho druhého nás oboch viedlo k tomu, aby sme čelili všetkým svojim “démonom“ a prijali ich. Najmä Sarah mala v posledných rokoch niekoľko veľmi náročných skúseností, ktoré by slabší človek možno použil ako zámienku pre mentalitu obete, naučenú bezmocnosť a všeobecne obviňovanie iných (alebo síl mimo jej kontroly) za niektoré s*ačky, ktoré jej život uštedril. Namiesto toho sa však Sarah zamerala dovnútra a pracovala na sebauvedomení a sebarealizácii. Začala skutočne nasledovať svoje srdce, čo sa týka koníčkov, záujmov a priateľských väzieb (mám pocit, akoby som teraz písala vysvedčenie). A ja tiež. Obaja sme sa venovali práci s tieňmi a liečeniu – pre seba aj pre toho druhého. A mám pocit, že sme, ak mám použiť duchovný jazyk, dosť výrazne „zvýšili svoje vibrácie“.

V predchádzajúcich rokoch sa naše rozhovory často točili okolo vecí, ktoré nás štvali, ľudí, ktorí nás rozčuľovali, vecí, ktoré sme zažili alebo ktorých sme boli svedkami a ktoré sa nám zdali nespravodlivé; rozprávali sme sa o iných ľuďoch a ich problémoch, o našich priateľoch/manželoch, o sexe atď. Ale v súčasnosti – aj keď sa tieto témy občas ešte objavia – sa drvivá väčšina nášho vysielania zameriava na veci, ktoré sme si o sebe uvedomili, a na to, čo robíme, aby sme na nich pracovali a zlepšili ich. Alebo na krásne zážitky, ktoré sme zažili, a na veci, za ktoré sme vďační. Alebo rozprávanie o minulých udalostiach, ktoré boli pre nás nejakým spôsobom traumatizujúce, a o tom, ako to zo seba dostať, uvoľniť a posunúť sa ďalej. Rozprávanie sa o túžbach, snoch a cieľoch. Krásne malé náhody a synchronicity, ktoré sme nedávno zažili. Významné sny. Príroda. Duchovnosť. Kryštály, čakry, Reiki atď. Liečenie. Manifestácia. Dosť metafyzické veci (popretkávané detským krikom v pozadí, zvukmi kávovaru a rýchlovarnej kanvice a naším mrmlaním “Do pr**le, sorry, počkaj chvíľu,“ a zaoberaním sa našimi psami a deťmi). Musím sa priznať, že tento druh rozhovorov mi v súčasnosti sťažuje radosť zo všedných rozhovorov s ľuďmi, takže sa mi okruh ľudí, s ktorými sa dokážem skutočne zapojiť, zmenšuje, pretože už nedokážem tolerovať povrchné alebo povrchné rozhovory (ktoré sú vo všeobecnosti normou pre väčšinu ľudských interakcií). Vždy sa budem snažiť viesť rozhovory smerom k niečomu hlbokému, zmysluplnému a potenciálne celkom osobnému, a to mnohých ľudí zneisťuje.

Je to zábavné, pretože s pribúdajúcim vekom často z mnohých vzťahov vyrastieme. Tento je však iný. Akoby sme do neho čím sme starší, tým viac vrastali; ako do niečoho z tuhej kože, čo potrebuje roky, aby začalo dokonale sedieť. Čím viac sa vyvíjame ako jednotlivci, tým hlbšie a bohatšie je naše vzájomné spojenie. V týchto dňoch sme k sebe úplne a brutálne otvorení vo všetkom, takže si neviem predstaviť, že by sa u nás vytvorila nejaká nevyslovená nevraživosť (taká, ktorá spôsobuje veľké rozpory medzi priateľmi). Mať takýto zdravý, dlhodobý vzťah je pre dvoch ľudí, ktorí obaja zažili viacero romantických sklamaní a rozvodov, dosť dôležité.

V prípade mňa a Sarah to nie je len presná konjunkcia našich mesiacov, čo nás robí takými dobrými priateľmi. Je to veľmi silné puto, ale keď sa pozriete na synastrický diagram, sú tu aj ďalšie podporné aspekty. V strede diagramu môžete vidieť veľký modrý trojuholník. Nie je taká bežná a je ďalším veľmi pozitívnym znakom silného spojenia. Modré čiary v grafe predstavujú miesta, kde energie medzi jej a mojimi planétami prúdia harmonickým a kompatibilným spôsobom (červené čiary označujú ostrejšie aspekty, ktoré môžu spôsobovať napätie, nepochopenie a výzvy).

Môžete si tiež všimnúť (hoci si uvedomujem, že je ťažké „čítať“ takýto graf, ak nepoznáte základy astrológie), že väčšina Sáriných planét v znamení Rýb a Barana (Merkúr, Slnko, Mesiac a Mars) spadá do môjho prvého domu seba samého – čo znamená, že od začiatku mala môj záujem. Niekoľko mojich planét spadá do jej štvrtého a piateho domu, čo znamená, že ma potenciálne považuje za rodinu. Hoci moja Venuša a Mars sú v Levovi a jej v Baranovi, obaja máme tieto dôležité planéty v znameniach, ktoré zdieľajú rovnaký živel: oheň. Obe sme silné, ohnivé a nezávislé ženy, ktoré sa absolútne nenechajú nikým ovládať. A to na sebe navzájom uznávame a oceňujeme. Skutočnosť, že obe máme snovú a duchovnú planétu Neptún v pozitívnom aspekte k Venuši toho druhého (láska, krása, umenie atď.), dodáva nášmu vzťahu duchovný rozmer. Spoločne si radi rozširujeme obzory, aby sme sa dozvedeli o veciach ďalšej úrovne, a oceňujeme, čo je na svete krásne (napríklad túry do hôr, aby sme mohli pozorovať západy a východy slnka).

Máme však aj svoje rozdiely. V Sárinom horoskope je oveľa viac vodnej energie ako v mojom (Slnko a Merkúr v znamení Rýb, východ v znamení Raka). To znamená, že spočiatku môže pôsobiť láskavejšie ako ja – jej opatrovateľské a milujúce vlastnosti sú bližšie k povrchu ako moje a ľudia by si ju mohli – niekedy – mýliť s mäkkým dotykom. Pracovala v opatrovateľskom sektore, a to je niečo, čo by som ja nikdy nemohla robiť. Môjmu horoskopu vládne Vodnár a na rôznych miestach v mojom horoskope je veľa vodnárskej energie, ktorá mi môže dodať chladný a odťažitý charakter, keď ľudí dobre nepoznám (alebo pôsobím ako svätejší a intelektuálne nadradený). Napriek týmto rozdielom však Rakovi a Vodnárovi záleží na tom istom: na pomoci druhým. Rak sa chce o ľudí starať praktickým, materinským a výchovným spôsobom. Vodnár sa chce starať o ľudí tým, že neľútostne bojuje za práva menšinových skupín, protestuje a vedie liberálnu revolúciu. V súlade s tým Sarah priamo podporuje ženy a rodiacich ľudí vo svojom okolí a usiluje sa o zlepšenie materských práv. Ja tu na konzervatívnom Slovensku robím, čo môžem, aby som podporovala a bránila vzdelávanie zamerané na študentov, jemné rodičovstvo (attachment parenting, gentle parenting), progresívnu politiku, práva komunity LGBTQIA+ atď. a všade hrdo mávam dúhovky a svoje všeobecne liberálne názory a prístup k učeniu atď… Rovnaký cieľ, rôzne prejavy.

Z komunikačného a akademického hľadiska ma moje umiestnenie v znamení Panny (Slnko a Merkúr) prirodzene predurčuje pre akademické sféry a úplne mi vyhovujú intelektuálne činnosti, ako je písanie a učenie. Moja myseľ pracuje logicky a metodicky, spracúva veľké množstvo informácií pomerne odosobneným spôsobom – triedi a preosieva a hľadá zákonitosti, logiku a pravdu. Výskum. Recenzovanie. Analyzovanie a hodnotenie. Mám rád koncepty a teórie a ich spájanie. Sarah má Slnko a Merkúr v Rybách, čo znamená, že jej intelektuálne procesy sú prestrelené kaleidoskopom emócií. Nechce chladne analyzovať. Zapojí sa, keď sa bude cítiť *zaangažovaná*. Keď je pre niečo zapálená. Keď ju niečo osloví a vyvolá v nej emocionálnu reakciu. Preto sa ideálne hodí na prácu s ľuďmi, a nie s údajmi, a na prácu v oblasti, kde môže podporovať ľudí a zlepšovať ich duševné a fyzické zdravie a životné podmienky hmatateľným spôsobom, ktorý im aj jej prináša dobrý pocit.

Obaja máme kariéru (Midheaven alebo MC) s energiou veľmi duchovných znamení (Strelec a Ryby), čo naznačuje, že obaja máme schopnosti učiteľov/liečiteľov/průvodcov určitého druhu. Všetka tá ohnivá energia, ktorú máme, môže spôsobiť, že obaja „žiarime“, a myslím, že nás oboch obklopuje žltkastá aura. Možno sme obaja pracovníci svetla. Keď sme boli mladší, naše vibrácie boli určite zodpovedné za to, že sme občas priťahovali nesprávny druh ľudí, ale ako sme dozrievali, obaja sme sa stali MNOHEM náročnejšími na to, s kým zdieľame svoju energiu, a stali sme sa zručnejšími v hovorení a udržiavaní hraníc – so vzájomnou podporou.

O Sarah, našom priateľstve a našej synastrii by som toho mohla povedať oveľa viac, ale myslím, že to úplne stačí. Dúfam, že moja vďačnosť za toto spojenie a za všetko, čo ma učí (a za všetko uzdravenie, ktoré nám obom prináša), sa v tom, čo som napísala, jasne prejavuje.

Všetko najlepšie k narodeninám, moja drahá priateľka. Teším sa na ďalších minimálne 40 rokov, počas ktorých budeme sestrami duší.

L xXx

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *