„Ak sa mi nepodarí prejsť jednými dverami, prejdem inými – alebo si vytvorím iné dvere. Niečo úžasné príde bez ohľadu na to, aká temná je prítomnosť.”

~ Rabindranath Tagore

Minulý štvrtok v noci sa mi snívalo, že ma napadla čierna panterka. Vyzeral ako ten na obrázku (bez krídel). Prechádzala som sa po lese a užívala si pobyt v prírode (ako to robím v skutočnosti každý deň), ale z nejakého dôvodu som nechala doma svojho ridgebacka, takže som bola bez svojho strážcu.

Z kríkov sa objavil panter. Pozerala som sa naň s obdivom na jeho silu a krásu. Potom sa na mňa vrhol a zaťal mi zuby do zápästia, pričom mi roztrhal žily a šľachy.

Je pre mňa veľmi nezvyčajné snívať o násilí alebo o šelmách. Ale v poslednom čase som sa venovala práci s tieňmi a nemusíte byť génius, aby ste prišli na to, že panter pravdepodobne predstavuje moje tieňové ja. Teraz si ho uvedomujem viac ako kedykoľvek predtým – vďaka psychologickej práci, ktorú robím.

Každopádne som sa, bohužiaľ, musela zachrániť. Rozbila som mu lebku veľkým kameňom 😢 A krátko nato som našla jeho čerstvo osirelé mláďa. Malé mláďa. Ale bielej farby.

Zdvihla som ho. Držala som ho. Vedela som, že mám šancu odčiniť to, čo som urobila, a to tak, že budem mláďa vychovávať a starať sa oň čo najlepšie. Doslova som – v tom sne – otvorila dvere. Dvere v lese. A vzala som si mláďa so sebou domov. Z brutálneho konca sa stal krásny nový začiatok. A vnútorné dieťa zachránené z temnoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *